NOWOŚĆ

Program „Mój Prąd”

Ogólny opis programu

Ministerstwo Energii we współpracy Ministerstwem Środowiska przygotowało program dofinansowania instalacji fotowoltaicznych w Polsce „Mój Prąd”. Program został ogłoszony 23 lipca 2019 r. przez Premiera Mateusza Morawieckiego.

Głównym celem programu jest zwiększenie produkcji energii z mikroźródeł fotowoltaicznych, a jego budżet to 1 mld złotych. Dofinansowanie obejmuje do 50% kosztów instalacji i wynosi nie więcej niż 5000 zł.
Wsparciem mogą zostać objęte instalacje o 2-10 kW mocy zainstalowanej. Program skierowany jest do gospodarstw domowych.
Termin ogłoszenia naboru i początek przyjmowania wniosków planowany jest na przełom sierpnia i września 2019 roku.
Nabór wniosków będzie prowadzony przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej NFOŚiGW.

Pomagamy również w uzyskaniu kredytu niskooprocentowanego "ekologicznego".

....jesteś zainteresowany? kliknij formularz postaramy się Ci doradzićO NAS

TERMEX, PSB MRÓWKA oraz piTERN prezentują:

Firma piTERN jako patron ekologiczny i jedna z największych firm instalacyjnych wraz z czołową grupą sprzedażową marką TERMEX/PSB MRÓWKA pragną Państwu przedstawić nowoczesne rozwiązania zabezpieczające przed zmianami i podwyżkami cen energii.
Pragniemy pomóc Państwu zrozumieć czym jest fotowoltaika jak również to że każdego na nią stać jeśli płaci rachunki prądowe. Zapraszamy do lektury i kontaktu.
W oczekiwaniu na Państwa kontakt z pozdrowieniami Wasz Konsultant Dariusz Serafin

....kliknij formularz postaram się doradzić


Największy dostawca fotowoltaiki:

piTERN jest obecnie największym dostawcą fotowoltaiki na swoim obszarze działania, czyli prywatnych domów, gospodarstw rolnych i firm.
Możemy się pochwalić już ponad 15 latami doświadczenia w branży solarnej!
Specjalizujemy się w sprzedaży baterii solarnych. Pomagamy naszym klientom na każdym etapie inwestycji.
Jesteśmy gwarantem konkretnych, solidnych rozwiązań, które pozwalają naszym klientom podejmować mądre i przynoszące duże zyski decyzje.
Sprzedażą fotowoltaiki zajmujemy się od 2003 roku. Branża solarna nie ma więc przed nami żadnych tajemnic.
Naszym klientom oprócz paneli fotowoltaicznych oferujemy także m.in. pompy ciepła.
Posiadamy własne biuro projektowe, które znajduje się w naszej siedzibie w Dąbrowie.


Fotowoltaika

Podstawowe informacje

Własna energia elektryczna: Instalacje fotowoltaiczne dla domu

Oferowane przez nas rozwiązania umożliwią Państwu samodzielne pozyskiwanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł.
Panele fotowoltaiczne wytwarzają tyle energii elektrycznej, że wystarczy na pokrycie potrzeb własnych, a co za tym idzie znaczne ograniczenie rachunków za prąd!


Dlaczego warto korzystać z fotowoltaiki? – Bilansowanie energii

Stosowane w gospodarstwach domowych instalacje fotowoltaiczne pozwalają na bilansowanie energii słonecznej.
Rozliczanie energii jest dokonywane co 12 miesięcy.
W okresie dużego nasłonecznienia zużywamy energię na własne potrzeby, natomiast nadmiar oddajemy do sieci energetycznej, natomiast w okresie zimowym korzystamy ze zbilansowanych w sieci rezerw.
Do 10 kWp energia jest bilansowana w stosunku 1:0,8, natomiast od 10kWp do 50 kWp w stosunku 1:0,7.

....kliknij jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat


Realne korzyści wynikające z własnej energii elektrycznej

Instalacja paneli fotowoltaicznych, które umożliwią nam pozyskanie własnej energii elektrycznej ze słońca, to oczywiście inwestycja, która jednak z czasem umożliwi nam osiągnięcie znacznych korzyści finansowych.
Według przeprowadzonych przez nas wyliczeń, ale także według doświadczeń wielu inwestorów, związanych ze stosowaniem paneli słonecznych, uzyskane przez 25 lat korzystania z instalacji oszczędności, aż trzykrotnie przewyższą koszty inwestycji!
Dzięki instalacjom solarnym zaczną Państwo uzyskiwać niskie rachunki za prąd i uniezależnią się od wzrostu cen prądu na rynku. W dokładnym doborze instalacji fotowoltaicznej pomogą Wam nasi specjaliści.


Dlaczego warto nam zaufać w doborze własnej elektrowni słonecznej?

Nasza firma od zawsze stara się kierować w swojej pracy zasadą, że dobry kontakt z wykonawcą i dostawcą usług jest najważniejszy dla klienta.
Posiadanie własnej energii elektrycznej jest marzeniem wielu osób, a my te marzenia pomagamy realizować.
Jest to poważna inwestycja na lata, która pozwala osiągnąć znaczne korzyści finansowe, ale na początku niestety także wiąże się z poważnymi kosztami.
My pomagamy Państwu na każdym etapie inwestycji, dobierając rozwiązania, dzięki którym na pewno inwestycja będzie udana!


W ciągu dnia:

produkowana przez instalację fotowoltaiczną energia jest zużywana na własne potrzeby a jej nadmiar oddawany jest do sieci energetycznej (bilansowanie).

....kliknij formularz postaram się doradzić


BILANSOWANIE

energiiBilansowanie energii

Na podstawie obecnej ustawy nowelizacji ustawy OZE z dnia 01.07.2016 gospodarstwa domowe, jednostki samorządu terytorialnego oraz obiekty sakralne mogą bilansować energię w okresie całorocznym.

Bilansowanie polega na oddawaniu nadmiarów energii (które zazwyczaj produkujemy w okresach letnich - wykres obok) i wykorzystywanie ich w nocy oraz okresach zimowych. Energię możemy bilansować w proporcji.

- 1-0,8 dla instalacji do 10 kWp
- 1-0,7 dla instalacji od 10 do 50kWp

Oznacza to, że za każdą oddaną do sieci 1 kWh możemy odebrać 0,8 kWh w okresach bez słońca. Znając roczne zużycie energii danego obiekt możemy zaproponować instalację, która wyprodukuje dokładnie tyle samo energii. Tak dobrana instalacja fotowoltaiczna może generować nawet do 90% oszczędności na rachunkach za energię elektryczną w ciągu całego roku.

....kliknij formularz postaram się doradzić


OPŁACALNOŚĆ

Poniższy wykres przedstawia produkcję energii w poszczególnych miesiącach (żółte słupki) oraz zużycie energii (czerwone słupki)


Poniższy wykres przedstawia koszt instalacji oraz skumulowane oszczędności. Miejsce przecięcia krzywych wskazuje czas zwrotu instalacji.

Opłacalność

Opłacalność i zasadność montażu instalacji fotowoltaicznej najlepiej opierać na realnych przykładach. Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii w tym o bilansowaniu energii została wprowadzona w lipcu 2016 roku. Dopiero dzisiaj możemy podsumować efektywność naszych instalacji.

Zobacz przykłady rozliczenia energii elektrycznej:
Przykład 1
Przykład 2

REALIZACJE

Przykładowe, ostatnio zrealizowane inwestycje


Kontakt

Chcesz wiedzieć więcej? Jesteś zainteresowany? Wypełnij poniższy formularz. Skontaktujemy się z Tobą.

Uwaga!! Osoba która próbowała się skontaktowąć z nami przez formularz dnia 28.01.2020 o godz. 10:22 lub 03.02.2020 o godz. 14:50 albo w innym terminie a nie otrzymała odpowiedzi proszona jest o kontakt telefoniczny pod nr 888 721 966
lub na e-maila: kondrat@interia.pl